Dana, osobní asistentka

Na škole jsem si říkala, že se seniory opravdu pracovat nikdy nechci, není to zkrátka moje „cílová skupina“. Domnívala jsem se, že je to stereotypní a nezajímavá práce. Měla jsem v sobě tolik energie a nadšení pomáhat, být užitečná, hledat své „místo“ i osobní uplatnění.

A tak jsem se poohlédla po něčem akčnějším, a to humanitární misi v zahraničí. Roky studia na sociální škole jsem prožila v prapodivných, nebezpečných destinacích a taky na humanitárních misích. Prožívala jsem stále nové zážitky a úžasné naplnění, že dělám užitečnou práci a jsem přesně tam, kde mě lidé opravdu potřebují. Nepochybně to tak bylo. No a dnes?

Pracuji u Maltézské pomoci a věnuji se - především seniorům. Jaký paradox a jak jsem za něj vděčná!  Vždyť práce s nimi je tak akční! Dnes to ale vnímám spíš v rovině uctivého naslouchání neskutečných životních příběhu. Také navštěvuji prapodivné destinace a místa, kde by člověk nevěřil, že lze důstojně žít své stáří, jsem mezi lidmi, kteří v sobě mají tolik duševních zranění a bolestí. Cestovala jsem tak daleko, abych našla „poklad“ tak blízko. Jsem ráda, že moje práce mi není jen prací, že moji kolegové mi nejsou jen kolegy, a tak díky tomu mohou být starosti těch druhých i mými.

 

Dana, osobní asistentka

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.