Alena, osobní asistentka

Moje začátky u MP nebyly jednoduché, tak jako většinou žádné začátky nejsou. Po velmi dlouhé dvojnásobné mateřské dovolené jsem si byla jistá jednou věcí - mojí „cílovkou“ nebudou děti, tak proč to nezkusit z opačné strany?                                                                                                                                     

Mojí první klientkou byla paní s Alzheimerovou demencí ve 3. stádiu. Paní už nepoznávala své blízké, nemluvila, nespolupracovala, někdy byla agresivní, protože nevěděla, proč by měla třeba jíst nebo se převlékat…. A já nevěděla, zda to, co dělám, dělám dobře a jestli to má nějaký smysl. Neměla jsem žádnou zpětnou vazbu od klientky a to bylo moc těžké.                                                                                

Ale jednou, když jsem paní podávala hrnek s čajem, všimla jsem si malé jiskřičky v jejích očích, byl to krátký okamžik poznání a možná i vděku. A já jsem si tehdy uvědomila, že pomoc starým, nemocným nebo osamoceným lidem je důležitá a určitě smysl má.

 

Alena, osobní asistentka

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.