Alžběta Faltová, sociální pracovnice a koordinátorka dobrovolníků

Dlouhou dobu jsem cítila, že bych chtěla pomáhat těm, kteří to potřebují. Proto jsem šla studovat sociální práci. Po ukončení bakalářského studia jsem pokračovala v navazujícím studiu, které již nebylo tak náročné a najednou jsem měla mnohem více volného času. A tak jsem začala hledat práci v oboru.

Najednou mi skoro jako zázrakem spadla do klína možnost dělat osobní asistentku v Maltézské pomoci. Sice to nebyla přímo sociální práce, ale měla jsem možnost na vlastní oči vidět práci sociálních pracovníků (koordinátorů osobní asistence) a učit se od nich, jak se to dělá. Bylo to velmi přínosné. Navíc jsem měla několik klientů, za kterými jsem chodila a učila se tak pracovat a komunikovat s různými typy osobností. Po pouhém půlroce se však stal další zázrak a to v podobě možnosti zahrnutí do výběrového řízení na pozici koordinátor dobrovolníků. Najednou to šlo rychle - výběrové řízení, rozhodnutí o přijetí, smlouva a už jsem byla koordinátorkou dobrovolníků.

A tak už téměř rok vysílám dobrovolníky do domova pro seniory a nově i do domácností a stále mě to naplňuje radostí. Díky Maltézské pomoci mám možnost prožívat a pozorovat radost z toho, jak se vytváří nové přátelství mezi dobrovolníky a klienty a obohacují se nejen navzájem, ale i ostatní lidi kolem.

 

Alžběta Faltová, sociální pracovnice a koordinátorka dobrovolníků

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.