Anežka, osobní asistentka

Můj příběh asi není výjimečný. Jsem kreativní, tvůrčí člověk, mám bohémskou duši po rodičích. Nastěhovala jsem se do Brna za jediným účelem, v klidu dopsat svou knihu a malovat. Hledala jsem celkem jakoukoli práci, kde bych si "odtrpěla" svých osm hodin a šla domů psát.

Vystřídala jsem různá zaměstnání, ale vlastně mě jenom vyčerpávala a moje fantazie a kreativita mě jakoby opustily a svou knihu ne a ne dokončit. Ať už děláte ve fabrice, nebo obchodě, nikdo se s vámi nebaví, sedíte tam celý den a slyšíte stroje, nebo ťukání kasy, já přitom miluji lidi a jejich příběhy. No a tehdy mi zavolal táta, jestli bych mohla přijet domů, protože neví, co se děje a nemůže vstát ze země. Na nic jsem nečekala, okamžitě jsem jela domů a zavolala sanitku. Pomohla jsem mu vstát, obléknout se a oni ho odvezli. Zjistili, že si těžce poranil páteř a že s ním někdo musí být doma a se vším mu pomáhat. Tehdy jsem tam byla já, a i když jsem svého tátu samozřejmě nerada viděla v tomto stavu, byla jsem v hloubi duše šťastná, protože jsem si poprvé v životě připadala užitečná. Když se z toho táta dostal a já se vracela do Brna, řekl mi: „Anežko, nevím, co bych si bez tebe počal.“ Od té chvíle jsem věděla, co chci dělat. Řekla jsem si, že tentokrát nevezmu jakoukoli práci, ani nejlépe placenou, prostě tady chci být pro lidi.

Po dlouhých hledáních v seznamech nabídky prací na internetu jsem poprvé narazila na inzerát od MP. Okamžitě jsem zaslala motivační dopis a vše potřebné. Jejich reakce byla velmi rychlá a po pohovoru mě vzali. Byla jsem šťastná a za chvíli už měla nové klienty. Byli úžasní, všichni. Každý z nich má jiný příběh, každý se mi jinak vepsal do srdce a já za nimi chodím tak ráda, že si to spíš pokaždé beru jako přátelskou návštěvu a výpomoc. Nepřipadám si jako v práci, kdyby mi za to neplatili, asi bych to dělala taky. Vím, že kdyby mi nějaká stará paní, nebo pán zavolali, že nemohou vstát ze země, jako tehdy táta, přijedu tam úplně stejně jako za ním a stejně pomohu. A víte co? Nevyčerpává mě to, ani když je toho za celý den hodně, naopak. Tito lidé jsou má inspirace, když píšu i maluji. To oni jsou pohlazení pro mou bohémskou, svobodnou duši. Oni jsou moje terapie, oni pomáhají mně. Jsem šťastná.

V Maltézské pomoci jsem našla určitý smysl života, ve kterém bych ráda pokračovala a prohlubovala své znalosti. Mimochodem má první kniha je skoro u konce a mám vydavatele.

 

Anežka, osobní asistentka

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.