Eva, dobrovolnice (2)

Jmenuji se Eva a studuji sociální práci v Olomouci. Vždycky jsem si říkala, jak dobře zužitkovat svůj volný čas. Jednou, když jsme měli na univerzitě přednášku o dobrovolnictví, mi došlo, že to je to, čemu bych se mohla věnovat.

Člověk má mnoho očekávání, když do toho jde. Říká si, s kým se bude asi tak vídat, komu bude pomáhat, zda si budou rozumět atd. Některá má očekávání se naplnila a některá taky ne tak, jak to v životě běžně chodí. Nicméně každým dnem zjišťuji, jak jsou lidi různí a kolik jsem se toho od nich naučila. Například míra mé trpělivosti vzrostla z 0 na 100 během té doby, co doučuji děti. :-) 

Díky mé angažovanosti u Maltézské pomoci jsem taky dostala příležitost zúčastnit se vzdělávacího kurzu v zahraničí. Čehož si moc vážím, protože mi to přineslo spoustu jak profesních, tak i osobních zkušeností a v neposlední řadě mi to také přineslo nová přátelství. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že v létě budu diskutovat s rumunskými dobrovolníky v Albánii nad tématem, jak motivovat dobrovolníky, tak bych asi nevěřícně zakroutila hlavou.

Když se mě přátelé ptají, proč dělám dobrovolníka, když už tak mám poměrně dost aktivit, tak jim odpovídám, protože prostě chci, protože mě to baví a ty 2 hodiny týdně pro mě není nic, co bych nemohla oželet v porovnání s tím, když vidím, jak těm konkrétním lidem pomáhám a jak si mé pomoci cení.

 

Eva, dobrovolnice

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.