Jitka, dobrovolnice

K dobrovolničení jsem se dostala v roce 2012, kdy se v Přerově zakládalo nové centrum MP. Předtím jsem už nějakou dobu přemýšlela, co bych mohla dělat pro druhé lidi, jak být užitečná i někde jinde kromě své rodiny. 

Ze začátku jsem pomáhala s „rozjezdem“ nového centra MP Přerov a také jsem se stala prvním dobrovolníkem, který zahájil dnes již úspěšnou spolupráci s Domovem pro seniory v Přerově. Docházela jsem postupně ke čtyřem klientkám Domova. Nezapomenutelné jsou všechny, každá byla jiná, každá měla radost z něčeho jiného. Poslední klientka byla upoutána na lůžko, nemohla se vůbec hýbat, ale přesto mívala často velmi dobrou náladu a ráda si povídala o všem, co bylo nového. Byla pro mne neskutečnou inspirací, obdivovala jsem její trpělivost a pokoru. Tady se stávaly moje starosti a problémy malichernými a nakonec jsem zjistila, že dobrovolnictví obohacuje především mne!

Takže pokud přemýšlíte, zda se zapojit, určitě neváhejte a kontaktujte MP Přerov.

 

Jitka, dobrovolnice

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.