Johana, dobrovolnice

Moje cesta k dobrovolnictví začala, když jsem hledala životní směr, kterým se chci ubírat. K samotnému dobrovolnictví mě dovedlo více skutečností, například jsem pravidelně pomáhala své mamince, která dělala dlouhá léta osobní asistentku chlapci po těžké mozkové obrně.

Přicházela jsem tak často do kontaktu s lidmi, kteří v životě neměli takové štěstí a takové rodinné zázemí jako já. V mém okolí se zkrátka pořád objevoval někdo, kdo potřeboval pomoc. Ve druhém ročníku na střední odborné škole knihovnické, která mi nedávala téměř žádný smysl, jsem se konečně rozhoupala, že půjdu do toho a přihlásím se do nějaké dobrovolnické organizace. Nikdy bych toto své rozhodnutí nevzala zpět.

U Maltézské pomoci jsem vedená jako dobrovolník čtvrtým rokem a už jsem toho s nimi mnoho příjemného a obohacujícího zažila. Dokonce se teď i můj budoucí profesní život ubírá tímto směrem a doufám, že jednou budu moci lidem pomáhat i na profesionální úrovni. Studuji prvním rokem Vyšší odbornou školu sociálně - právní, po jejímž absolutoriu by ze mě měla být sociální pracovnice.

 

Johana, dobrovolnice

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.