Josef, dobrovolník (1)

Jmenuji se Josef, od podzimu 2010 jsem dobrovolníkem u Maltézské pomoci v Olomouci. Jednou jsem viděl inzerát, že hledají dobrovolníky a řekl jsem si, že to zkusím.

V domově pro seniory navštěvuji jednu starší paní, se kterou jsme si hned padli do oka. Je to veselá, milá, optimisticky naladěná paní. Hrajeme spolu hry, povídáme si, jezdíme na kratší výlety…

Myslím, že je dobré věnovat těmto lidem část ze svého času. Tito lidé jsou většinou osamoceni a bývá jim smutno. Potěší je každé dobré slovo, společnost, jsou vděčni za každé pousmání, za každé pohlazení.

 

Josef, dobrovolník

Fotogalerie

Kde nás najdete

BrnoČeské BudějoviceJeseníkMělníkOlomoucOtrokovicePardubicePrahaPřerovŠumperkUherské HradištěValašské MeziříčíŽatec

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

Fotogalerie

Mikulášská návštěva nemocných na LDN v Baťově nemocnici ve Zlíně (Dobrovolnický program: Pomoc osamoceným seniorům a osobám se zdravotním postižením)Účast na intronizaci nového biskupa královéhradecké diecéze Mons. Jana Vokála (2011)

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.