Katka, osobní asistentka

Vystudovala jsem Filozofickou fakultu UK a nikdy by mě nenapadlo, že budu dělat právě tuhle práci. Chtěla jsem se věnovat dětem, senioři mě příliš nezajímali. Bohužel jsem po promoci nemohla najít práci, jelikož nejsem pedagog, musela jsem hledat štěstí jinde.

Opravdu jsem nechtěla jít dělat prodavačku, protože taková práce by pro mě nebyla žádnou výzvou. Pak jsem narazila na inzerát Maltézské pomoci a ihned jsem poslala životopis a motivační dopis. Vzpomněla jsem si totiž na své prarodiče a pratetu, kteří měli velký podíl na mé výchově a později v jejich stáří a nemoci jsem jim pro změnu pomáhala já. Najednou jsem věděla, že mám kladný vztah k seniorům, a že o toto místo opravdu stojím. Bohužel mi přišla odpověď, že je již obsazené, nicméně v okamžiku kdy se přihlásí další klienti, se mi ozvou. A tak se také stalo, přišel mi email, že se mám dostavit na pohovor a skutečně mě vzali.

Na téhle práci se mi líbí, že je jedním z těch povolání, která jsou zároveň i posláním. Sama jsem si uvědomila cenu života a zdraví a změnil se i můj názor na smrt. Dovolila bych si říct, že jsem teď mnohem dospělejší.

 

Katka, osobní asistentka

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.