Klára, dobrovolnice

Když jsem viděla inzerát Maltézské pomoci, neváhala jsem a hned odpověděla. I když pořád studuji, nechtěla jsem dělat žádnou brigádu jako servírka v kavárně nebo něco podobného. Chtěla jsem dělat něco, co má smysl.

I proto, že studuji pedagogickou fakultu, tak vidím, že dětem je v naší společnosti věnována veškerá pomoc a podpora. Je to samozřejmě logické, ale nemělo by to automaticky znamenat to, že senior je někdo méněcenný, někdo nepotřebný a někdo, kdo už nemá co nabídnout, a rozhodně by to nemělo znamenat to, že se k němu podle toho budeme i chovat. Často mě až zarazí, za jaké maličkosti jsou mi tito lidé vděční. Stačí jen projevit respekt a pochopení a to je pro ně mnohdy to nejcennější.

I když je práce s touto věkovou kategorií někdy náročná a vyčerpávající a ne každý je na vás příjemný, úsměvy, kterými mě potom někteří z klientů obdarují, nebo hezké věci, které mi někdy řeknou, mi to zatím vždycky vynahradily. Když vidím na ulici někoho starého, jak se potýká s věcmi, které jsou pro nás zcela běžné a samozřejmé, tak vím, že jsem na správném místě a že dělám správnou věc, při které se mohu hodně naučit a získat dobrou zkušenost do života.

 

Klára, dobrovolnice

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.