Maltézská pomoc pomáhá v době pandemie lidem bez domova dočasně ubytovaným v hotelu

Nouzová opatření Magistrátu hlavního města Prahy zahrnují i řešení situace lidí bez přístřeší v době pandemie nového koronaviru. Maltézská pomoc aktivně zapojila své pracovníky do pomoci lidem bez přístřeší. Sociální pracovníci nyní pracují v dočasném ubytování pro 65 osob v hotelu Czech Inn od 3. dubna.

Do projektu se zapojilo pět zaměstnankyň, které pracují s cílovou skupinou osob bez domova. Koordinátorkou této akce za Maltézskou pomoc je Barbora Deutschová (barbora.deutschova@maltezskapomoc.cz).

„Jsem unavená, dost vyčerpaná, ale na druhou stranu se vše moc daří. Klienti jsou příjemní, vesměs si váží ubytování a udržují pořádek. Dokonce nám pomáhají, myjí chodby, vytírají recepci,“ zmiňuje vedoucí sociální pracovnice Barbora Deutschová.

Klientka Iveta popisuje vlastní prožívání v ubytovacím zařízení: „Jsem moc ráda, že zde mohu být, pomáhám například při výzdobě místní nástěnky a celkově mě to tu baví, jsem spokojená“.

O provoz zařízení dočasně sloužícího pro ubytování klientů bez domova se Maltézská pomoc, o. p. s. stará společně s organizacemi R-Mosty a Jahoda. Na zajištění bezpečného chodu máme dostupné následující ochranné pomůcky: 6 500 ústenek, 800 FFP2 respirátorů, 50 brýlí, 30 000 rukavicí.

Sociální pracovnice Deutschová dodává: „Pracovníci z ostatních organizací jsou skvělí, jsou samostatní, dodržují všechna pravidla, ale zároveň jsou vůči lidem přátelští. Celkově mám z této pomoci lidem bez domova v době krize moc dobrý pocit. Z čeho jsem moc nadšená je meziorganizační a mezioborová spolupráce, která doposud funguje skvěle, všichni táhneme za jeden provaz. Spolupracujeme s Mediky na ulici, Potravinovou bankou, Centrem sociálních služeb, se všemi azylovými domy a terénními službami v Praze a též neopomínáme na sociálními kurátory. V době krize jsou všichni spolupracující nadmíru hodní a vstřícní.“

Děkujeme Magistrátu hlavního města Prahy, že pomáhá financovat tento projekt, zajišťuje materiální věci a metodicky nás podporuje. Díky patří Artic Bakehouse, kteří klientům dodávají pečivo. Za finanční podporu také děkujeme Nadačnímu fondu Avast.

Autor: Karel Čapka a Barbora Deutschová

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

safar

Published by
safar

Recent Posts

Poděkování firmě MediaCredit za její pomoc centru v Uherském Hradišti

Mezi nejčastěji skloňovaná slova v současnosti stále patří pomoc a solidarita. Firma MediCredit a. s.…

2 hodinami ago

Maltézská pomoc nepřestala pomáhat ani v době pandemie

Maltézská pomoc poskytuje skrze sociální služby a dobrovolnické programy pomoc seniorům, osobám se zdravotním postižením…

6 dny ago

Maltézská pomoc opět poskytuje sociální služby a dobrovolnické programy

Maltézská pomoc se pomalu, ale jistě vrací do běžného režimu a obnovujeme své služby. Od…

1 týdnem ago

Zveme pěstounské rodiny na vzdělávací víkend

  Autor: Jaroslava Stoklasová Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

3 týdny ago

Člověk zjistí, že vlastně moc věcí k životu nepotřebuje

V této výjimečné společenské situaci pracuje osobní asistence stále naplno. S našimi klienty seniory jsme…

1 měsícem ago

Ubytování osob bez domova v hotelu Czech Inn po dvou týdnech od spuštění pomoci

Maltézská pomoc již druhý týden zajišťuje spolu s dalšími organizacemi provoz ubytování pro osoby bez domova.…

1 měsícem ago