Dobrovolnictví přináší smysl užitečnosti

Publikováno: 20.01.2020

Jmenuji se Barbora, je mi 31 let mám již 10 let manžela, se kterým máme dceru Amálku, které je 8 let. Pracuji jako asistentka v mělnické rodinné firmě. Baví mě badminton, házená, snowboard, in-line a vlastně veškerý pohyb. Jsem velice aktivní člověk. Od mala jsem vedena k tomu, že si lidé mají pomáhat. Nápad stát se dobrovolníkem se mi v hlavě zrodil v okamžiku, kdy moje dcera začala být samostatná a já už s ní neměla tolik "práce". Chyběla mi potřeba být užitečná. Oslovila jsem Maltézskou pomoc, která mi hned nabídla dobrovolnickou činnost v mělnické nemocnici, na oddělení dlouhodobé péče. Zde jsem docházela za svoji první paní. Byla to 83letá Vlastička, která bohužel velice brzy zemřela.

Bylo mi to velmi líto, snažila jsem se to překonat a k tomu mi pomohla má další klientka 80 letá paní Alenka, za kterou docházím nyní dvakrát týdně. Baví mě poslouchat její příběhy ze života, dává mi hodně užitečných rad. Každou návštěvu spolu chodíme po chodbě a trénujeme její nohy, aby mohla co nejdříve odejít zpět domů. Připomíná mi moji babičku, kterou bohužel už nemám. Práce dobrovolníka mě moc baví, jsem ráda, že můžu být užitečná a že paní Alenka má vždy úsměv na rtech, když mě vidí mezi dveřmi jejího pokoje.

Autor: dobrovolnice Andrea

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Mělník

náměstí Míru 54/20

276 01 Mělník

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.