Nejdéle sloužící dobrovolnice v mělnickém centru

Publikováno: 24.03.2017

Představujeme vám naši Zdeničku Grögerovou, která u nás „dobrovolničí“ od samého vzniku centra a jeho dobrovolnického programu, a to je už pěkná řádka let. Je to opravdu „neobyčejně obyčejná“ anebo „obyčejně neobyčejná“ žena.  Když skončila svou milovanou profesní kariéru, kterou strávila na dráze jako vlakvedoucí, nechtěla zůstat sedět doma jen s rukama v klíně a vydala se dál pomáhat lidem.

Po veškerý ten čas pravidelně navštěvuje seniory, nyní vlastně už své kamarády, v Domově seniorů Vidim, a to nejen jednoho nebo dva, ale vždy celé klubko lidí s různými životními osudy, radostmi a strastmi.  Všichni se na ni vždy už velmi těší a nemohou se dočkat její návštěvy. Cestování tam je docela složité. Vidim je malá vesnička na Kokořínsku, kam jezdí autobus jen dvakrát denně, takže si jistě dovedete všichni představit, jaká je to „štrapáce“.

To ale zdaleka není všechno – ve svém volném čase (je to kouzelnice, protože nikdo neví, kde ten volný čas bere) navíc jezdí navštěvovat svou dávnou známou do domova seniorů ve Všestudech, což je na opačné straně okresu Mělník a dopravní spojení je snad ještě komplikovanější než do Vidimi.

Kromě toho je Zdena ještě osobní asistentkou v Domě kněžny Emmy – domově seniorů v Neratovicích. Jak vidíte, její „akční rádius“ je velmi rozsáhlý.

Naší paní Zdeny si vážíme a máme ji všichni rádi i pro její životní optimismus, veselou náladu a přímou povahu. Jsme zkrátka všichni tuze rádi, že ji máme!!!

 

(vev, mab)

paní Zdenka

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Mělník

náměstí Míru 54/20

276 01 Mělník

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.