Pomoci osamoceným seniorům v nemocnici můžete i vy

Publikováno: 18.09.2018

Paní S. se před časem dostala, tak jako někdy každý z nás, do tíživé životní situace. Život ji netěšil a začala postrádat jeho smysl. Po rozvodu se začal některé dny o děti starat bývalý manžel a ona měla najednou příliš volného času. V televizi zahlédla pořad o dobrovolnické službě a napadlo ji, že by to mohla být její „cesta“. Začala docházet do mělnického centra následné péče nemocnice Mělník a část svého volného času věnovat tomu, kdo to velmi potřebuje a těší se na každou chvilku, kterou nestráví sám v nemocničním prostředí. Paní S. toto sdílení s potřebnými pomáhá ve vyrovnání se svou situací a doporučuje podobnou „terapii“ každému, kdo chce pomáhat a zatím ještě neví jak.


Darujte také hodinu času jednou týdně někomu, kdo o to opravdu stojí a bude za to vděčný. Pokud chcete být dobrovolníkem, obraťte se na nás, vše vám rádi vysvětlíme a poradíme.


Autor: Martina Anna Šťastná, koordinátor dobrovolníků

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Mělník

náměstí Míru 54/20

276 01 Mělník

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.