Při doprovázení dětí s postižením do škol na Mělnicku jsme najezdili 100 000 km

Publikováno: 25.02.2020

Díky projektu doprovázení dětí s postižením do škol si rodiče dětí, mohou dopoledne vyřídit vše potřebné, najít si zaměstnání nebo brigádu, neboť mají přibližně 6 hodin volného času bez starostí o dítě. Mohou se spolehnout na to, že dítě ráno doprovodíme do školy a po skončení školy je opět vrátíme domů.


Počet zájemců o službu stále roste
Doprovázení dětí se stalo tento rok na Mělnicku a okolí velmi vyhledávanou službou, mimo jiné proto, že se zvyšuje počet dětí s kombinovaným postižením. V současnosti jsou všechny automobily plně vytíženy. V projektu máme 4 hlavní asistenty a dva další na případné prostřídání v době nemocí a dovolených.

Na začátku letošního roku jsme žádali o poskytnutí dotace z Humanitárního fondu Středočeského kraje, a to na nákup nového devítimístného automobilu, který měl nahradit stávající, nejstarší vůz (jehož opravy a údržba však byly již finančně neúnosné). Na začátku prosince jsme tak převzali nové vozidlo od prodejce. Poprvé se naši dětští klienti projeli novým autem 6. prosince 2019.

Místa, odkud děti doprovázíme
Mělník – Mělnické Vtelno – Chorušice – Nebužely – Měník
Mělník – Hostín – Liblice – Konětopy – Nedomice – Všetaty – Byškovice – Mělník
Mělník – Lužec – Veltrusy – Kralupy – Liběchoc – Mělník
Neratovice – Kojetice – Byškovice – Kly – Mělník – Obříství – Byškovice - Neratovice


Počet klientů celkem: 51
Aktuální počet klientů: 42
Celkem ujeto: 99 812 km
Denně ujeto: 499 km

Autor: Andrea Edrová

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Mělník

náměstí Míru 54/20

276 01 Mělník

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.