Zvyšování odbornosti v péči o klienty

Publikováno: 11.04.2018

V minulém týdnu proběhl v kanceláři mělnického centra Maltézské pomoci, o.p.s. seminář o Alzheimerově chorobě, a to ve spolupráci s lékaři RZS Středočeského kraje MUDr. et Bc. Danou Hlaváčkovou a MUDr. Tomášem Hlaváčkem, který současně pracuje jako lékař v domově se zvláštním režimem.

Téma Alzheimerovy choroby je velmi aktuální a naše osobní asistentky se s ním u klientů setkávají poměrně často. Pracovníci Maltézské pomoci tak získali cenné informace o tom, jak se onemocnění projevuje, jak se určuje diagnóza, jak nemoc probíhá a jak jednat s lidmi trpícími touto nemocí.

 

 

Seminář probíhal v příjemné atmosféře, MUDr. Hlaváček ho vedl profesionálně a velmi srozumitelně. Osobní asistentky a asistent měli dostatek prostoru pro kladení dotazů, které je k tématu napadly. Velmi přínosné byly především informace, které vycházely z praxe přednášejících a poskytovaly konkrétní rady pro práci a komunikaci s lidmi s tímto onemocněním.  

Mělnický tým za toto školení ještě jednou děkuje a těší se na další spolupráci.

Jak školení probíhalo, se můžete podívat na přiložených fotografiích.

 

 

(VeV)

Seminář 1Seminář 2Seminář 3

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Mělník

náměstí Míru 54/20

276 01 Mělník

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.