Michaela, dobrovolnice

Když jsem nastoupila na gymnázium, už tehdy jsem se aktivně zajímala o psychologii. Vždy mě bavila práce s lidmi a poznávání druhých. Přemýšlela jsem, co bych mohla dělat, aby to bylo smysluplné a pomáhalo to nejen mně, ale nějakým způsobem i ostatním. A tak jsem se dostala k Maltézské pomoci.

Začala jsem jako dobrovolnice u zdravotně handicapované dívky. Nyní se věnuji projektu dopisování s vězni. Jsou to také jen lidé, kteří za sebou mají těžký osud, ať už si to způsobili jakkoli a rovněž si zaslouží, aby zde pro ně někdo byl. Často jsou to lidé, kterým nikdo nezbyl, chtějí být třeba lepší, ale potřebují nějakým způsobem podporu a dopisování s druhým jim pomáhá hodně po psychické stránce. Takže ačkoli se to možná nezdá, i dopisem můžeme hodně pomoci. A klienti nám mají také hodně co nabídnout.

Problematice vězeňství se věnuji nejen v tomto projektu, ale také při psaní diplomové práce, stážemi ve věznicích, členstvím v České kriminologické společnosti nebo účastí na různých konferencích. Chci se věnovat více tomu, jak odsouzeným pomoci naučit se žít i bez páchání trestné činnosti, dát jim naději a ukázat jinou, správnější cestu.

 

Michaela, dobrovolnice

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.