Slovo ředitele (duben 2016)

Publikováno: 11.04.2016

Vítejte na našich nových stránkách, které, jak doufáme, budou přehlednější, aktuálnější a prostě lepší než ty bývalé. Trvalo nám to déle, než jsem předpokládal, ale takový je život.

Skončil rok 2015 a skončil dobře. Opět jsme získali více peněz na pomoc potřebným a tak se naše služby opět rozšířily a hlavně jsou kvalitnější. Základem veškeré naší činnosti je naše moto na našem pomyslném štítu „Sloužíme s úctou a laskavostí“.

V tuto dobu je již zpracována účetní závěrka roku 2015 a připravena výroční zpráva. Po jejím schválení auditorem půjde do tisku, ale v nejbližších dnech Vás seznámíme s loňskými výsledky. Jsme přesvědčeni, že se máme čím pochlubit.

K dnešnímu dni jsou již rozděleny všechny dotace pro rok 2016 (tedy zatím na papíru, formou podepsaných smluv). Do banky to teprve přiteče, ale důležité je, že na naši činnost jsme získali odpovídající množství finančních prostředků.

Díky tomu naše služby nemusíme omezovat ale naopak můžeme je rozvíjet. To vše  díky tomu, že máme dobrou organizaci práce, nižší náklady na administrativu než jiné společnosti a naše hospodaření s dotacemi (a vyúčtování dotací) je vždy správné a transparentní. Toho si pracovníci obcí, měst i krajů velmi cení, neboť s námi nikdy nemají problémy. Stejně tak si cení naší práce pracovníci sociálních odborů, kteří ji zase poznávají z té profesní stránky.

Děkuji novým „drobným“ dárcům, jejich řady s pravidelným příspěvkem se opět rozmnožily. Jsme za jejich příspěvky nesmírně vděční, díky nim se nám daří udržet dobrovolnické programy ve městech, kde na ně nedostáváme dotaci.

Připravujeme se na velkou novelu zákona o sociální službě, což bude znamenat přepracování standardů kvality, připravujeme se též na přijetí zákona o sociálních pracovnících.

Od prvního ledna jsme při evidenci a účtování osobní asistence přešli na nový software, který nám umožňuje vést zákonem stanovenou evidenci v elektronické podobě a v reálném čase nám poskytuje veškerá potřebná data pro sledování služby. Takže například průměrný věk našich klientů v Praze ke dni 11.4. je 85,9 roku, v Olomouci to je 69,5 roku.

Ve spolupráci s firmou AMI Communications (a Markétou Foitovou, děkujeme Markéto) jsme oživili naši facebookovou stránku. Pro Vás, kteří užíváte facebook doporučuji návštěvu – ale to asi již velmi dobře víte..

Nového toho je hodně a plánů ještě více. Zachovejte nám prosím přízeň, protože Váš zájem o Maltézskou pomoc nám dává jistotu, že jdeme správným směrem.

 

Jiří Juda  

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.