Slovo ředitele (duben 2017)

Publikováno: 10.04.2017

Vážení příznivci Maltézské pomoci,

doba novoroční je pro vedení společnosti nejnáročnějším obdobím roku. Během ledna a února jsme museli odevzdat přibližně 60 vyúčtování darů a dotací, které jsme dostali a užili ku prospěchu našich klientů. Souběžně s tím probíhala příprava účetní závěrky roku 2016 a audit společnosti. K tomu starosti, jak vyjdeme s penězi do doby, než budou schváleny a vyplaceny dotace na rok 2017. 

Nakonec jsme to zvládli vše. Daňové přiznání odevzdáno, audit společnosti ukončen bez ztráty hvězdičky, výroční zpráva sepsána. I dotace byly letos schváleny a vyplaceny dříve, než je obvyklé, takže se vše v dobré obrátilo. Schválené dotace nám umožní rozšíření služby Pomoc lidem v sociální nouzi a další výrazné navýšení Osobní asistence. V měsíci březnu jsme dosáhli vůbec nejvyššího počtu hodin přímé péče v historii Maltézské pomoci. 

Vedle starosti o peníze a účtování ale probíhá řada dalších činností. V květnu nám najede nová softwarová podpora služeb pro rodiny s dětmi a následovat bude nájezd nového personálního systému, díky kterému budeme (snad) lépe zvládat administrativu vyplývající z plnění Zákoníku práce.

Chystáme řadu dalších věcí v jednotlivých centrech a budeme Vás průběžně informovat.

 

Na závěr Vám všem přeji požehnané prožití svátků velikonočních.

 

Váš

Jiří Juda

Zobrazit všechny novinky >

Kde nás najdete

BrnoČeské BudějoviceJeseníkMělníkOlomoucOtrokovicePrahaPřerovŠumperkUherské HradištěŽatecValašské MeziříčíProstějov

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

Fotogalerie

Lurdské dárky (2015)Adopce osamělých seniorů a lidí se zdravotním postižením

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.