Slovo ředitele k nadcházejícím prázdninám

Publikováno: 22.06.2016

Pro většinu lidí jsou prázdninové měsíce časem dovolených a odpočinku. Pro Maltézskou pomoc je to v podstatě naopak. Počet žádostí o osobní asistenci v letních měsících roste, případně stoupá počet hodin u klientů. Jejich příbuzní, kteří o ně částečně pečují odjíždějí na dovolené a pak nastupujeme my. I naše osobní asistentky, zejména ty s dětmi, také chtějí dovolenou a naši koordinátoři jsou v ustavičném stresu, jak se snaží uspokojit naše klienty.

Odeslali jsme statistická data za loňský rok, ale již se objevují žádosti o další. Doby, kdy státní a krajské úřady v létě fungovaly tak napůl, jsou dávno pryč, a tak od nich denně dostáváme pozvánky na povinná školení, informace o připravovaných kontrolách, žádosti o informace o jednotlivých službách.

Poptávka po osobní asistenci neustále roste - v květnu jsme strávili u klientů 6734 hodin. Máme téměř zoufalý nedostatek osobních asistentek, stále přijímáme, ale díky nízké nezaměstnanosti to je problém. Jsme připraveni přijímat i maminky na mateřské, které si chtějí přivydělat - nabízíme zkrácené úvazky tak, aby to maminkám vyhovovalo. Přijímáme i důchodkyně, které si na zkrácený úvazek též chtějí přilepšit k důchodu.

Vedle toho dále pracujeme na vývoji softwaru, který nám ulehčí práci. Vedení Maltézské pomoci se také pravidelně setkává při práci na strategii společnosti na deset let dopředu.

Ale nestěžujeme si. Jsou to radostné starosti, neboť o naši práci je zájem a naše poslání pomáhat potřebným se nám daří plnit.

Takže u nás si prázdnin mnoho neužijeme.

 

Jiří Juda

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.