Slovo ředitele (květen 2017)

Publikováno: 19.05.2017

Vážení příznivci Maltézské pomoci,

jaro je pomalu za námi a my, administrativní pracovníci, jsme se těšili na krátký oddech v práci před sestavováním statistik za rok 2016, které musíme odeslat do 30.6. Velký omyl.

Hlásí se naši donátoři z řad měst krajů a státu a kontrolují nás, jak jsme naložili s jejich dotacemi. Velmi dobře to chápu a myslím, že by měli být kontrolováni všichni příjemci dotací. Má to však háček. Očekával bych kontrolu účelnosti a kvality poskytnutých služeb. Kolika lidem a jak jsme pomohli. To však kontrolory nezajímá. Hlavně chtějí nejrůznější doklady, které vůbec nemusí požadovat po nás, neboť jsou v jejich databázích. Zakládací listina, výpis z rejstříku, IČO, registrace atd. atd. Vše visí na databázích, dokonce veřejně přístupných a my musíme tisknout a chodit na úřad a nechávat úředně ověřit pravost tisku. Že nesmyslnou administrativou jsme úředně nuceni dávat peníze ne na pomoc klientům, ale na uspokojení kontrol, které kontrolují to, co mohou vidět ve své kanceláři, to nikoho nezajímá. Raději se naši politici věnují svým nesmyslným hádkám, které mají zajistit jejich opětovné zvolení.

Jako ředitel obecně prospěšné společnosti bych se měl zdržet jakýchkoliv politických názorů. Ale naprostá lhostejnost k seniorům, kteří celý život pracovali a nyní jsou v těžkých chvílích jejich života zcela opuštěni bez pomoci, mne velmi rozčiluje. Miliardy se utrácejí nesmyslně, ale sociální pracovníci, kteří pomáhají těm nejpotřebnějším, přidáno nedostanou.

Jediné, co mne (ač také staříka) těší, že ten těžký konec čeká úplně všechny. Oni si to neuvědomují, ale my to vidíme. Staráme se o ty, kteří vládli před dvaceti, třiceti lety. Najednou to jsou pokorní lidé, vděční za každé vlídné slovo. A my to vlídné slovo máme i pro ně, protože nejsme tady abychom soudili, ale pomáhali.

 

Jiří Juda

toho času ředitel

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

Fotogalerie

Myštěves (2011)Pouť a setkání přátel Maltézské pomoci na Svatém Kopečku u Olomouce – červen 2015

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.