Slovo ředitele (listopad 2016)

Publikováno: 16.11.2016

Vážení příznivci Maltézské pomoci,

pomalu se blíží závěr roku, a co se týká vedení společnosti, je to jeho nejnáročnější část. To nejdůležitější, žádosti o dotace státu, krajů a měst na příští rok, máme z větší části za sebou. Trvalo to měsíc a znamenalo to vypracování desítek rozpočtů jednotlivých projektů pro naše donátory a sponzory. Nyní již intenzivně pracujeme na vyúčtování dotací a darů za rok letošní. Změny ve státní a krajské správě způsobily, že vyúčtování musíme odeslat v prvním až druhém lednovém týdnu.

Nesmím si však jen stěžovat. Maltézské pomoci se daří, pomáháme stále většímu počtu našich klientů viz graf osobní asistence. Jsme již druhou největší organizací v republice a za rok poskytneme téměř 100 000 hodin pomoci u našich klientů. Děkuji našim osobním asistentkám, které někteří naši klienti hodnotí jako anděly pomoci a které vedle pomoci fyzické poskytují i pomoc duševní. Rychle se též rozvíjí pomoc rodinám s dětmi, kterým hrozí sociální vyloučení, stejně tak i pěstounským rodinám. O dopravu dětí se zdravotním postižením je obrovský zájem, vozíme již 23 dětí do speciálních škol a chystáme nákup čtvrtého mikrobusu. Stejně tak i velmi dobře fungují naše dobrovolnické projekty, kde však velmi trpíme nedostatkem finančních zdrojů - ty totiž nepatří mezi státní ani krajské priority a dotace jsou omezovány. 

Proběhlo jednání správní rady společnosti, která schválila návrh finančního plánu na rok 2017 a schválila strategický plán společnosti. 

Do konce roku nás ještě čeká několik kontrol na čerpání dotací, zahájení auditu společnosti a ve všech centrech proběhne předvánoční setkání s dobrovolníky i asistentkami.

 

Jiří Juda

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.