Slovo ředitele (srpen 2017)

Publikováno: 03.09.2017

Vážení příznivci Maltézské pomoci,

letošní léto je pomalu pryč, ale v Maltézské pomoci prázdninový klid nevládnul. Vláda s velkou slávou oznámila, že zvýší mzdy pracovníkům v sociálních službách. Jak to ale nakonec bude komplikované již neoznámila. S výjimkou Jihomoravského kraje, který nám peníze na navýšení zaslal přímo, všude jinde se musely vyplňovat žádosti, místy i velmi komplikované. V současnosti jsme mohli zvýšit mzdy asistentek v Praze a Brně. O Olomouci zatím nevíme, kolik na navýšení pošle Olomoucký kraj prostředků, v Mělníku a Žatci byly původní dotace tak nízké, že nestačí ani na financování služby do konce roku.

Nastoupila k nám Mgr. Hana Vlčková, která po půlročním zácviku v osobní asistenci nastoupí v centrální kanceláři a bude řídit personalistiku celé Maltézské pomoci. Je nás již téměř 200 zaměstnanců, takže tato pozice je nezbytná. Do toho děláme přípravu rozpočtů na rok 2018, které se účastní jednotliví vedoucí center.

Na Mělník se bez předběžného oznámení dostavily tři inspektorky z Ministerstva práce a sociálních věcí a provedly třídenní hloubkovou kontrolu. Byla velmi intenzivní, inspektorky navštívily i naše klienty, hovořily s asistentkami, kontrolovaly organizační řád i ostatní směrnice. Ono totiž pomáhat lidem znamená obrovské množství papírů a administrativy. Nakonec jsme však rádi že kontrola u nás byla, protože máme reakci na naše služby od nejvyššího kontrolního orgánu a podle toho nastavíme i služby v ostatních městech.

Jednali jsme se zástupcem našeho největšího sponzora, což je firma AVAST, která věnuje každoročně značnou část svého výdělku na dobročinné účely. I pro rok 2018 máme potvrzeno partnerství a příspěvek na projekty, kde se nedostává státních a krajských dotací - děkujeme!

 

Jiří Juda

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.