Znáte práva dětí v náhradní rodinné péči?

Publikováno: 11.02.2016

Podívejte se na webové stránky www.naseprava.cz, které dětem v NRP, pěstounům i pracovníkům doprovázejících organizací poskytují praktické informace týkající se práv dětí, se zvláštním přihlédnutím k problematice náhradní rodinné péče. Jsou to zejména právo na kontakt s biologickou rodinou, právo na svou identitu, právo vyjádřit svůj názor v  rozhodovacích procesech, právo na soukromí, právo na rovné příležitosti atd.

Informace jsou prezentovány formou otázek a odpovědí, k dispozici je také on-line poradna. Na závěr si může každý své získané vědomosti ihned otestovat, děti z pěstounských rodin mohou soutěžit o hodnotné ceny.

Projekt „Osvětová kampaň zaměřená na práva dětí v náhradní rodinné péči“ (reg. číslo: MGS/B4/2014) je financován z fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP)v programové oblasti Ohrožené děti a mládež. 

 

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.