Dýňování v dětském centru Ostrůvek

Publikováno: 05.11.2018

V polovině měsíce října proběhla v Dětském centru Ostrůvek akce pro děti s názvem Dýňování, při které společně s dobrovolnicemi a pracovnicemi centra zdobily dýně podzimními plody. Vznikl tak pěkný prostor nejen pro rozvoj fantazie a kreativity, ale především pro upevňování přátelství, které je pro děti velice důležité.


„Jako každý rok proběhlo v DC Ostrůvku dýňování, kterého jsem se zúčastnila už třetím rokem. Počasí nám přálo a tak jsme s dětmi nazdobili dvě nádherné dýně. Děti podávaly, dlabaly a zdobily. Já moc nezdobila, spíš napichovala kaštany a žaludy, aby si děti neublížily, nebo pomáhala dětem s tím, co nezvládly. Po nazdobení šly děti na houpačku a kolotoč. Bylo to fajn odpoledne, které jsme si společně náramně užili.“ (dobrovolnice Andrea) Akce se účastnilo 5 dětí, 2 pracovnice DC Ostrůvek a 2 dobrovolnice (dobrovolnice Andrea a Ivana).

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Autor: Jana Jeklová

Projekt finančně podpořilo statutární město Olomouc.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.