Dny dobrovolnictví Olomouckého kraje

Publikováno: 29.11.2018

Olomoucký kraj ve spolupráci s Maltézskou pomocí pořádá při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolnictví, který se ve světě slaví 5. prosince, osvětovou akci na podporu dobrovolnických aktivit. Akce se uskuteční v Olomouci ve čtvrtek 6. 12. a v Přerově v sobotu 15. 12. v rámci vánočních trhů. Během odpoledne budou představeny a prezentovány dobrovolnické projekty a aktivity, a to společně s bohatým kulturním programem. V Olomouci startuje program na Horním náměstí od 13. hod. a vystoupí zde např. hudební sbor Dětského domova Olomouc, od 18 hod. se pak mohou zájemci těšit na koncert Marka Ztraceného.

V Přerově se mohou účastníci 15. 12. těšit na následující program: od 15 hod. představení dobrovolnických programů, od 16. hod. Michal David revival, od 17. hod. Olympic revival a od 18 hod. Lucie revival.

Během akcí bude možné také finančně podpořit rozvoj dobrovolnické služby Maltézské pomoci v Olomouckém kraji.

Olomoucký kraj podporuje dobrovolnictví jako důležitou součást života občanské společnosti. Každoročně také oceňuje aktivitu dobrovolníků prostřednictvím Ceny Křesadlo (více na www.kresadlo-ok.cz), která se bude letos udělovat již poosmé.

Maltézská pomoc je významnou neziskovou organizací, která se na poli rozvoje a koordinace dobrovolnických služeb dlouhodobě pohybuje a v Olomouckém kraji působí pět jejích center (více na www.maltezskapomoc.cz).

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Autor: Michal Umlauf (michal.umlauf@maltezskapomoc), tel. 736 620 804

 

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.