Dobrovolníci Maltézské pomoci doprovázeli děti z DC Ostrůvek na výletě do ZOO Lešná

Publikováno: 11.08.2016

V pátek 22. 7. 2016 se uskutečnil celodenní výlet dětí z Dětského centra Ostrůvek v Olomouci do zoologické zahrady v Lešné u Zlína. Výletu se zúčastnilo 9 dětí ve věku od 2 do 6 let. Každé z dětí mělo svůj dospělý doprovod z řad dobrovolníků Maltézské pomoci, připojila se i jedna zdravotní sestra z Dětského centra Ostrůvek.

Cesta do ZOO začala brzy ráno a děti si s radostí užily jízdu vlakem do Zlína. Po krátké cestě autobusem už přivítala děti i jejich doprovod Zoologická zahrada v Lešné nádherným areálem plným zeleně a spoustou exotických zvířat. V průběhu procházky si děti mohly zblízka prohlédnout žirafy, zebry, slony, nosorožce, opice a mnoho dalších druhů zvířat, které dosud znaly jen z obrázkových knížek.

Prohlídka byla opravdu pestrá a dlouhá, proto bylo v poledne připraveno občerstvení v příjemné restauraci uprostřed ZOO. Děti si užili dovádění na skluzavkách, houpačkách a prolézačkách zdejšího dětského hřiště. Po dalším objevování nových druhů zvířat i rostlin čekalo na všechny největší překvapení – Zátoka rejnoků. V tomto pavilonu se nachází otevřený bazén se 20 rejnoky, které návštěvníci mohou krmit, dotýkat se jich a užívat si přímého kontaktu s těmito vzácnými mořskými živočichy. Zátoka rejnoků byla tou nejhezčí tečkou za prohlídkou ZOO Lešná.

Cesta zpět uběhla rychle a příjemně, do Olomouce dojeli všichni malí i velcí výletníci v pořádku a bohatší o spoustu nových krásných zážitků.

 

(JiR)

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.