Jarní prázdniny pro děti z klientských rodin se uskutečnil ve Starých Heřminovech

Publikováno: 13.02.2020
Ve dnech olomouckých jarních prázdnin 3.–7. únor 2020 se konal již tradiční preventivně vzdělávací pobyt pro děti z pěstounských rodin a rodin ohrožených sociálním vyloučením. Letošní tábor se konal ve Starých Heřminovech na Bruntálsku a nesl se v rodinné atmosféře, kdy se jedenácti dětem věnovaly tři sociální pracovnice. Ty se snažily pro účastníky připravit příjemné a bezpečné zázemí, které mohou zakoušet děti v běžných rodinách. Pro některé děti byl tábor první zkušeností, jiní účastníci byli již pravidelnými táborníky.
 
 
Pro děti byl připravený bohatý program, rozmanité hry zaměřené na pozitivní vnímání sebe i druhých, spolupráci a vnímavost potřeb ostatních, i preventivní aktivity a bezpečné, přínosné trávení volného času. Děti čekala řada sportovních, tvořivých, hudebních i dramatických aktivit, akčních her v okolních lesích a nechyběly ani týmové soutěže. Během letošního pobytu se děti rovněž mohly zapojovat do běžných pracích spojených s životem v domácnosti a naučit se tak nové dovednosti, které mohou využít i ve svých rodinách po návratu domů.
 
 
Celý preventivně vzdělávací pobyt se nesl v přátelské, veselé atmosféře a děti odcházely do svých rodin s řadou radostných zážitků a nových či upevněných stávajících přátelstvích. Tímto děkujeme jak zúčastněným dětem a jejich rodinám za milé, společně strávené dny, tak sponzorům, bez jejichž finanční podpory by se tábor nemohl uskutečnit.
 
 
Autor: Jana Jeklová
 
Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.
 

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.