Maltézská pomoc se v Olomouci podílela na akci Česká potravina pomáhá. Vybrané potraviny přerozdělí potřebným

Publikováno: 29.06.2015

V neděli 28. června proběhla v Olomouci akce Česká potravina pomáhá, nad kterou převzal záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka.

Program, který zahájila bohoslužba v kostele sv. Kateřiny, se rozeběhl od 14.00 hod. v areálu olomoucké Korunní pevnůstky. Odpoledne bylo vyplněno interaktivními hrami a vzdělávacími soutěžemi, přičemž nechyběla řada stánků, kde bylo možné zakoupit produkty z českých potravin. V 17.00 hod. přišlo vyvrcholení dne v podobě koncertu Chinaski.

Zajímavostí bylo, že vstupné na celou akci spočívalo pouze v přinesení jakékoli trvanlivé potraviny české výroby. Tyto potraviny se následné shromažďovaly ve stanech Maltézské pomoci, o. p. s., Centra Olomouc a Arcidiecézní charity Olomouc.

V následujících dnech zaměstnanci Maltézské pomoci jednotlivé potraviny roztřídí a přerozdělí potřebným. Konkrétně se jedná o klientské rodiny Maltézské pomoci na Olomoucku a Uherskohradišťsku a klientské rodiny spolupracujícího Občanského sdružení Ester na Jesenicku a Javornicku.

Jménem obdarovaných děkujeme všem organizátorům a zúčastněným za uskutečnění této vydařené akce!

 

(MiH)

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.