Maltézská pomoc v Olomouci zve na akci "Česká potravina pomáhá"

Publikováno: 30.08.2016

Maltézská pomoc v Olomouci vás srdečně zve na akci Česká potravina pomáhá! Již tuto sobotu 3. září od 13:00 do 19:00 vystoupí v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci v rámci rodinného odpoledne hned několik známých osobností české hudební scény. Václav Neckář a Bacily, Petr Bende & Cimbál BIG Band, Vašo Patejdl a skupina ATMO Music.

Součástí interaktivního odpoledne budou nejen hry a soutěže pro celou rodinu, ale také tzv. „Rodinný obchod“, kam mohou lidé přinést jakoukoli českou trvanlivou potravinu. Nad akcí převzal záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka.

Do nevšedního projektu „Rodinný obchod” se může zapojit každý. Stačí přinést přímo na místo českou trvanlivou potravinu. Odměnou bude volná vstupenka na bohatý program a koncerty. Darované české potraviny budou následně předány prostřednictvím Arcidiecézní charity Olomouc a Maltézské pomoci sociálně slabým rodinám, lidem v azylových domech, osamoceným seniorům a osobám se zdravotním postižením.

Maltézská pomoc pak darované české potraviny rozdělí mezi 80 rodin s dětmi, osamocené seniory a osoby se zdravotním postižením. Pomoc bude směřovat i do vyloučených lokalit Javornicka a Jesenicka, kde Maltézská pomoc spolupracuje s neziskovou organizací Ester.

Více informací naleznete na www.ceskapotravinapomaha.cz či na přiloženém plakátu. 

 

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.