Maltézští koordinátoři dobrovolníků se v rámci projektu Erasmus+ sešli již potřetí, tentokrát na Ukrajině

Publikováno: 25.09.2015

V rozmezí 14. – 18. září se na Ukrajině uskutečnil třetí studijní pobyt, který spadá do projektu „Skillful youth worker: the best motivation for your volunteers“. Tento projekt pořádá česká Maltézská pomoc ve spolupráci s organizacemi Maltézské pomoci v Albánii, Rumunsku a Ukrajině. Projekt je financován Evropskou unií v rámci programu Erasmus+.

První část programu probíhala ve městě Ivano-Frankivsku, přičemž ve středu se projekt přesunul do zhruba 120 km vzdáleného Lvova (oboje na západu země). Díky tomu mohli účastníci projektu poznat aktivity hned dvou center ukrajinské Maltézské pomoci a seznámit se s jejich projekty. Za všechny jmenujme dobrovolnickou činnost v dětských domovech (Ivano-Frankivsk) či dobrovolnictví ve škole pro neslyšící (Lvov). Mladí koordinátoři dobrovolníků věnovali svůj čas rozvoji kompetencí souvisejících s jejich činností, kulturnímu poznávání a především pak „toolboxu“ (manuálu pro práci s mladými dobrovolníky), jehož tvorba se již blíží do finální fáze.

Pobyt na Ukrajině byl velmi obohacující i z hlediska dalších aspektů. Ať už se jednalo o seznámení se s tamějšími reáliemi a politickou situací, ale i např. poznávání krás města Lvova, které stojí za to navštívit. V neposlední řadě byla velmi povzbuzující skutečnost, že i za těžkých podmínek je Maltézská pomoc na Ukrajině velmi dynamickou a významnou organizací, která má díky obrovskému nasazení svých dobrovolníků a zaměstnanců velmi slibnou budoucnost.

Závěrečné čtvrté setkání v rámci projektu Erasmus+ proběhne ve dnech 2. – 6. listopadu v Rumunsku.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.