Mladí členové Maltézské pomoci z Albánie, Česka, Rumunska a Ukrajiny se v Olomouci sešli v rámci projektu Erasmus+

Publikováno: 28.04.2015

Ve dnech 20. - 24. května proběhl v Olomouci první ze čtyř studijních pobytů projektu "Skillful youth worker: the best motivation for your volunteers". Tento projekt pořádá česká Maltézská pomoc ve spolupráci s organizacemi Maltézské pomoci v Albánii, Rumunsku a Ukrajině. Projekt je financován Evropskou unií v rámci programu Erasmus+.

Během čtyř pětidenních studijních pobytů (v každé partnerské zemi jeden) se setkávají maltézští koordinátoři mladých dobrovolníků a předávají si své zkušenosti, postřehy a podněty. Výsledkem setkání bude "toolbox", tedy jakási příručka pro koordinátory mladých dobrovolníků.

Setkání v Olomouci bylo jednak seznamovací, ale zároveň se podařilo vytvořit koncepci "toolboxu", ze které se bude vycházet při dalších studijních pobytech. Během setkání se účastníci projektu seznámili se sociálními službami a dobrovolnickými projekty olomoucké Maltézské pomoci a také se zúčastnili dvou exkurzí - v Hospici na Svatém Kopečku a ve středisku Samaritán pro lidi bez domova (obě zařízení provozuje Charita ČR). Prostor byl věnován i odpočinku a kulturnímu programu (česká kuchyně, jazz, prohlídka města, výstup na věž katedrály sv. Václava).

Studijní pobyt proběhl k radosti organizátorů bez větších komplikací a pro všechny zúčastněné byl velkou zkušeností a obohacením. Nyní nezbývá než se již pomalu chystat na druhý studijní pobyt, který proběhne počátkem června v Albánii.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.