Pomocné maltézské organizace uspořádaly první tábor pro dobrovolníky ze sedmi evropských zemí

Publikováno: 03.09.2019

Se skupinou šesti českých zástupců jsme se zúčastnili ve dnech 14. až 21. srpna 2019 akce s názvem Malteser Youth International Camp, která se konala pro v polském Jaroslawieci nedaleko Gdaňsku a zúčastnili se jí mladí maltézští dobrovolníci ze sedmi evropských zemí (Česko, Polsko, Litva, Ukrajina, Německo, Rumunsko a Albánie).

 

Motto „Share, learn, activate“ se odráželo ve všech aktivitách v průběhu kempu – načerpali jsme nové znalosti ve workshopech zaměřených na různé téma, utužili jsme týmového ducha při teambuildingových hrách, prostor ke sdílení našich národních kultur nám poskytl „National Market“ a sdíleli jsme i národní projekty a příklady dobré praxe z jednotlivých zemí. Zatímco účastníci kempu se zapojili do pomoci v místním hospici a domově pro seniory v rámci Humanitarian day, zástupci Maltézské sítě mládeže se setkali, aby probrali další směřování sítě a připravili témata na setkání v listopadu. V pátý den kempu nás čekal výlet do polského Gdaňsku a na nejdelší dřevěné molo v Evropě ve městě Sopot. Zpět do České republiky jsme odjížděli unavení, ale spokojení, plni zážitků a pozitivních emocí. Už se těšíme na příští camp.

Autor: Nikola Vodvárková

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

 

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.