S dětmi jsme podnikli výlet do ZOO

Publikováno: 26.07.2019

Maltézská pomoc v Olomouci uspořádala v pátek 19. července 2019 pro děti z dětského centra Ostrůvek a dobrovolnice, které se těmto dětem věnují, výlet do zoologické zahrady na Sv. Kopečku. Akce se zúčastnilo 8 dětí, které tak spolu s „tetami“ a pracovnicemi zařízení prožily velmi pěkný den. Velkou pozornost si získaly akrobatické kousky opic, usmívající se rejnoci, zubatí žraloci, majestátní lvi, huňatí medvědi, ladné žirafy i santovi sobi.

První místo však v srdcích dětí získaly kamerunské kozy, mezi nimiž mohly děti volně pobíhat, hladit si je a věnovat jim sem tam nějakou granulku. Děti rovněž prozkoumaly dětská hřiště v zoologické zahradě, odpočinkové koutky, vyšplhaly na rozhlednu, pohladily si sovu, ochutnaly místní zmrzlinu a posilnily se chutným obědem. Ačkoli jejich poslední kroky v zahradě smáčel déšť, výlet si všichni náramně užili.

Autor: Jana Jeklová

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.