Skupina Malteser Youth International Network se sešla v ukrajinském Lvově

Publikováno: 15.03.2017

V pořadí již čtvrté projektové setkání  Malteser Youth International Network (Mezinárodní síť maltézské mládeže) proběhlo ve dnech 9. – 12. března v ukrajinském Lvově.

Česká výprava využila nabídky polských kolegů, s nimiž absolvovala cestu z městečka Kęty poblíž Katovic do Lvova a zpět. Setkání se zúčastnily Maltézské pomoci z 9 zemí (Albánie, Česka, Litvy, Maďarska, Německa, Polska, Rumunska, Slovenska a Ukrajiny), přičemž většina (včetně České republiky) z nich vyslala po dvou zástupcích z řad zaměstnanců či dobrovolníků pracujících s mládeží.

Hlavní náplň setkání spočívala v ujasnění si budoucích kroků v rámci sítě, představení výsledků práce jednotlivých úkolů z dřívějška (tzv. action bubbles) týkajících se loga, ustavujícího dokumentu, prezentace, návrhů společných akcí apod. Zároveň byly stanoveny další cíle týkající se společného uspořádání Wheelmap day, tedy mapování bezbariérovosti veřejných míst s pomocí dobrovolníků, podání žádosti na projekt Renovabis, uspořádání Eurocampu atd. V sobotu odpoledne se pro zájemce konala prohlídka krásného historického centra města, přičemž byla možnost zúčastnit se i společné bohoslužby.

Jelikož do konce projektu zbývají již jen dvě setkání (v Albánii a Německu), důležitým tématem byla rovněž budoucí udržitelnost sítě. Stanoveny byly i základní témata zbývajících setkání, především různé workshopy.

 

(MiH, NiV)

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.