Tajemné případy Sherlocka Holmese aneb letní pobyt pro děti pořádaný olomouckým Centrem MP

Publikováno: 19.07.2016

V týdnu od 9. 7. do 15. 7. 2016 se v Malé Morávce - Karlově konal letní pobyt pro děti pořádaný olomouckým Centrem Maltézské pomoci. 

Pobyt se nesl v detektivním duchu, jak vypovídal již jeho název Tajemné případy Sherlocka Holmese, a nabízel dětem pohled do nejrůznějších činností jednoho z nejslavnějších detektivů všech dob. Děti si tak mohly vyzkoušet rozmanité pokusy, zažít skutečné dobrodružství, proniknout do tajů šifer a hlavolamů, změřit si své fyzické síly, ale především nalézt nová přátelství a upevnit ta stávající.

Pobytu se účastnilo 24 dětí (16 děvčat a 8 chlapců) ve věku 6 - 14 let, které pochází z pěstounských rodin, či rodin ohrožených sociálním vyloučením. Velké díky patří sponzorům, především statutárnímu městu Olomouc, ​díky jejichž finanční podpoře se mohl tábor realizovat i v letošním roce a stal se cenově dostupný i pro rodiny, které se ocitly ve finanční tísni.

 

(JaJ)

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.