V Olomouci se uskutečnil další dobročinný Rytířský turnaj s účastí Maltézské pomoci

Publikováno: 06.10.2016

Na svatého Václava, ve středu 28. 9. 2016, se v Olomouci konal již druhý Rytířský turnaj, na kterém nemohla chybět ani Maltézská pomoc. Rytířský turnaj pořádají Bratři kapucíni ve spolupráci s farností sv. Michala v Olomouci.

Turnaj se opět konal v areálu kapucínského kláštera a program byl zaměřen na děti a mládež. Celé dopoledne probíhal zábavný program, součástí byly i scénky a souboje, ale také face painting. Odpoledne se konal samotný rytířský turnaj, děti na jednotlivých stanovištích plnily různé úkol, dostávaly „historické mince“, a ty mohly následně směnit za sladkou odměnu anebo vyměnit za „směnku“ a přispět tak na dioptrické brýle Adámkovi a Terezce a na hygienické potřeby.

Potřebnou rodinu, konkrétně tedy Adámka a Terezku, opět vybrala Maltézská pomoc ze svých klientských rodin. Rytířský turnaj měl tentokrát nevídaný úspěch a podařilo se získat částku v hodnotě 10 tisíc korun.

V průběhu celé akce probíhala prezentace projektu Společně o pěstounské péči. U stánku byly k dispozici sociální pracovnice Maltézské pomoci, které rozdávaly informační letáčky a odpovídaly na dotazy zájemců o pěstounskou péči. Krom jiného byly u stánku připravené i aktivity pro děti, společně jsme malovali obrázky, za které děti dostávaly sladkou odměnu a knihu nebo časopis.

 

(PeM)

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.