V Olomouci se uskutečnil vzdělávací kurz pro nové dobrovolníky Maltézské pomoci

Publikováno: 03.12.2015

V Olomouci proběhl 14. 11. 2015 vzdělávací kurz pro dobrovolníky moravských center Maltézské pomoci. Kurz byl určen novým dobrovolníkům Maltézské pomoci zapojených do programů Pomoc osamoceným seniorům a osobám se zdravotním postižením a Pomoc pečujícím při hlídání nemocných a zdravotně postižených.

Účastníky kurzu byli nejen dobrovolníci z olomouckého Centra, ale i Přerova a Uherského Hradiště v netradičním uspořádání během jednoho dne.

Kurz byl rozdělen do přednášek, kterých se  ujal ThLic. Michal Umlauf, Mgr. Eliška Černá, Ph.D., a Mgr. et PhDr. Ivan Ryšavý, Ph.D. Dobrovolníci měli možnost nejen se teoreticky dozvědět, jak přistupovat ke klientům, ale také si prakticky vyzkoušet, jaké to je být nevidomý či upoutaný na invalidní vozík.

 

(EvK)

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.