VZDĚLÁVACÍ KURZ PRO DOBROVOLNÍKY MALTÉZSKÉ POMOCI

Publikováno: 24.03.2014

Ve dnech 21. a 22. března 2014 proběhl v olomouckém centru Maltézské pomoci vzdělávací kurz pro dobrovolníky moravských center. Kurz byl určen především novým dobrovolníkům zapojených do programů Pomoc osamoceným seniorům a osobám se zdravotním postižením a Pomoc pečujícím při hlídání nemocných a zdravotně postižených, zúčastnili se ale i „ostřílení“ dobrovolníci. Kurz proběhl v tradičním uspořádání dvoudenního vzdělávání - v pátek a sobotu.

V páteční den přišly na řadu prezentace ThLic. Michala Umlaufa - Představení Maltézské pomoci v kontextu historie řádu, organizace a dobrovolnictví a poté Bc. Lubomíra Vraje - Reminiscence jako možný prostředek komunikace.

Sobotu jsme začali společným shlédnutím filmu Nedotknutelní, v dalších blocích jsme se věnovali tématům - Dobrovolně v kontaktu s lidmi s psychickými problémy, demencí a mentální retardací – Martina Komárková a Umění relaxace – Mgr. et Mgr. Iveta Tichá.

Společně strávený čas byl příjemný jak pro dobrovolníky tak i pro přednášející, což se nám ve zpětných reakcích potvrdilo J

Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další společné setkání!

 

Mgr. Lucie Švábová

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.