Zimní tábor 2018 – březen, červen, září a Marušce se dobře daří

Publikováno: 19.03.2018

V průběhu jarních prázdnin, v termínu 5. 3. - 9. 3. 2018 pořádala Maltézská pomoc, o.p.s., centrum Olomouc preventivně – vzdělávací program pro děti z pěstounských rodin a rodin ohrožených sociálním vyloučením žijících na území města Olomouc a v přilehlých obcích. Tábor byl realizován v Kralické Chatě na Šumpersku a účastnilo se ho 12 dětí ve věku 6 – 15, kterým se po celou dobu věnovaly 4 pracovnice služby.

Pobyt byl zasazen do symbolického rámce pohádky O dvanácti měsíčkách. Děti se setkaly s Maruškou, která je seznámila se svým životem. Byly rozdělené do 3 týmů a pomáhaly Marušce s plněním úkolů od macechy, aby získaly jahody, jablka a fialky. S nelehkými úkoly jim by ochotno pomoc Dvanáct měsíčků. V těchto skupinách pak probíhala většina programu, který byl sestaven tak, aby byl co nejrůznorodější.

Děti i vedoucí se z pobytu vraceli s řadou nových a silných zážitků, vzniklými i upevněnými kamarádstvími a ujištěním, že ve spolupráci s druhými je možné zvládnout i to, co se nám může zdá nepřekonatelné.

Autor Jaroslava Stoklasová

 

Sociálně aktivizační služby podporuje statutární město Olomouc.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Olomouc
Wurmova 7
779 00 Olomouc

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.