Dobrovolnice Monika pomáhá každý týden seniorce. "Poslouchám její příhody z mládí a ukazuje mi fotky toho, co zažila."

Publikováno: 26.03.2019

Téměř 25 let jsem pracovala v korporaci a opravdu hodně pracovala. Pak přišel náraz v podobě zdravotní komplikace a život se  mi změnil. „Vyvázla“ jsem úplně v pořádku a přehodnotila svůj život.


Začala jsem pracovat na volné noze a zrálo ve mně rozhodnutí kousek svého nově nabytého času věnovat jinému člověku, než jen sobě a rodině. Oslovil mě televizní dokument o Maltézské pomoci seniorům, napsala jsem koordinátorce Ditě a „dostala svoji“ seniorku.


Důvěra a vztah vzniká pomalu. Paní na mě každý týden čeká a když mě uvidí, zazáří jí oči. Zní to jako klišé, ale je to tak. Jsem pro ni kontakt s okolním světem, nemůže už vycházet ven z bytu. I když má ještě syna, který jí pomáhá, je to přeci jenom něco jiného. Poslouchám její příhody z mládí, ukazuje fotky z mládí toho, co zažila, a společně hledáme různé věci na internetu. Nedávno se mi narodila vnučka a paní se nesmírně těší na její fotky a videa. A já se těším na každou návštěvu u ní.


Autor: dobrovolnice Monika (Praha)

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

 

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Praha

Lázeňská 2

118 00 Praha 1 - Malá Strana

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.