Jak se opékají buřty

Publikováno: 10.07.2018

Na začátku léta máme tradici, že s klienty opékáme buřty. Letos jsme je opékali ve čtvrtek 26. 7.  Bylo hodně pošmourno, na začátku nám dokonce pršelo. Pak se počasí sice umoudřilo, ale jen o trochu. Náladu nám to však nesebralo. Opekly jsme si buřty, popovídali si o problémech co naše klienty tíží a nabídli svou pomoc nováčkům.

Takové akce nejsou totiž jen o tom, že klienti dostanou něco teplého.  Je to i o tom, že ti, co stydí nás oslovit, mají možnost, jak to udělat neformálně. Někteří to udělali, jak to dopadne uvidíme na konci roku, až budeme psát závěrečnou zprávu a budeme počítat úspěchy.

Rádi bychom poděkovali sponzorům, jež nám poskytli prostředky na zakoupení buřtíků i těm co umožňují provoz programu. A pokud vás bude někdy něco tížit, dejte si špekáček také.

 

Autor: Jan Kubačák

 Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Praha

Lázeňská 2

118 00 Praha 1 - Malá Strana

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.