Klientka Maltézské pomoci, známá pletací babička, slaví sté narozeniny

Publikováno: 12.02.2020

Osobní asistentka Daniela Hajná, studentka FTVS, Vám dnes přináší krásnou zprávu: v Maltézské pomoci rádi slavíme. A tentokrát je k tomu opravdu pádný důvod. O to větší, že naše oslavenkyně dokáže i v tak úctyhodném věku na druhé nejen myslet, ale také pro ně něco udělat a obdarovat je.

Pletací babička. Tak paní Věru Šormovou zná její okolí. Úžasná žena, která se od svých osmdesáti let věnuje charitativní pomoci potřebným. Její druhou rodinou se staly totiž děti z Pákistánu, Čečenska a Ukrajiny. Posílá jim vlastnoručně upletené svetry, ponožky a čepičky. Tyto výrobky už zahřály stovky dětí po světě. 

 

Její motto zní: S sebou si vezmeš jen to, cos rozdala. Proto všude kolem sebe rozdává pomoc a lásku. Na svátek svatého Valentýna oslaví paní Věra Šormová sté narozeniny. Přejeme hlavně hodně zdraví a sil do dalšího pletení. A děkujeme Vám za krásný příklad lásky a pomoci druhým. Děkujeme za Vás.

Autor: Daniela Hajná, Kateřina Ziková a Katarína Hegyesy

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Praha

Lázeňská 2

118 00 Praha 1 - Malá Strana

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.