Maltézská pomoc dál pomáhá seniorům. Osobním asistentům však scházely roušky, dopomohli dobrovolníci

Publikováno: 25.03.2020

Celostátní karanténa dostala do svízelné situace stovky seniorů, kteří bydlí doma, k běžnému životu ale potřebují výpomoc třeba s oblékáním či vařením. Právě těm pomáhají osobní asistentky Maltézské pomoci v pěti českých a moravských centrech. Za seniory i teď nadále docházejí do domácností. Jejich práci ale ohrožuje nedostatek roušek a hygienického materiálu, prosí proto o výpomoc sousedy z okolí. Již mnoho lidí s dobrým srdcem Maltézské pomoci pomohlo a dodalo a stále dodává roušky pro osobní asistenty, aby mohli pokračovat ve službě o seniory či o osoby se zdravotním postižením.

Loni poskytovala Maltézská pomoc služby osobní asistence celkem 441 lidem, většinou právě z řad seniorů. O většinu z nich se asistenti starají v současných složitých podmínkách dál. K práci jim ale schází dostatek ochranných pomůcek. „Udrželi jsme svou nejdůležitější službu, tedy pomoc lidem v jejich každodenním životě. Je třeba si uvědomit, že kdyby tito senioři zůstali prakticky ze dne na den bez pomoci, na kterou jsou zvyklí, vystavili bychom je opravdu hrozné situaci. Naše asistentky jsou proto vybavené ochrannými pomůckami a samozřejmě nesmí mít žádné příznaky chřipky nebo nachlazení,” přibližuje současný režim pomoci Jiří Juda, ředitel Maltézské pomoci.


Asistentky jsou podle něj statečné a pomáhat chtějí i nadále. Na pomoc seniorům sepřidávají i dobrovolníci, kteří nabízejí stovkám klientů třeba pomoc s nákupem. Zásoby nezbytných ochranných pomůcek se ale tenčí i zde. O ušité roušky proto prosí lidi z okolí. „V současné situaci to pro nás je opravdu významná pomoc. Roušky se nyní téměř nedají koupit a jako nezisková organizace nemáme přednostní přístup k ochrannému materiálu, i
když se staráme o seniory. Všem dárcům jsme moc vděční,” vysvětluje Jiří Juda.


Maltézská pomoc poskytuje služby osobní asistence v Praze, Brně, Olomouci, Mělníku a Žatci, ve všech těchto centrech je možné se na předávce roušek domluvit. Nestátní neziskovou organizaci Maltézská pomoc, o. p. s. zřizuje Suverénní řád Maltézských rytířů. Kromě osobní asistence seniorům se zaměřuje i na pomoc rodinám s dětmi v obtížných životních situacích nebo na dobrovolnické programy.

 

Pokud máte přebytečné roušky, které můžete darovat, můžete se ozvat na kontakty níže. Stejně tak nás můžete kontaktovat, pokud máte zájem o služby OA.


Maltézská pomoc, o. p. s., Centrum Praha
Radka Vališková
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
e-mail: radka.valiskova@maltezskapomoc.cz


Maltézská pomoc, o. p. s., Centrum Brno
Markéta Studená
Dvořákova 13, Brno 602 00
email: marketa.studena@maltezskapomoc.cz

Maltézská pomoc, o. p. s., Centrum Olomouc

Wurmova 7, 779 00 Olomouc
Email: asistence-ol@maltezskapomoc.cz
Tel.č.: 732 662 658

Maltézská pomoc, o. p. s., Centrum Mělník
Andrea Edrová
Náměstí Míru 54/20, 276 01 Mělník
Email: andrea.edrova@maltezskapomoc.cz 

Maltézská pomoc, o. p. s., Centrum Žatec
Renata Kubínková
Písečná 2820, 438 01 Žatec
Email: renata.kubinkova@maltezskapomoc.cz 

Autor: AMI Communications

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Praha

Lázeňská 2

118 00 Praha 1 - Malá Strana

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.