Maltézská pomoc získala speciální roušky z nanovláken

Publikováno: 26.03.2020

Maltézská pomoc byla jednou ze tří neziskových organizací pečujících o seniory a lidi s posižením, které ve středu 25. dubna získaly skrze Magistrát hlavního města Prahy a společnosti Hewer speciální antivirotické polomasky z nanovláken. Roušky věnovala firma BDP Partners, která masky sama vyvinula ještě předtím, než se epidemie koronaviru objevila.


Jedná se o masky vyvinuté a vyrobené v Česku. Díky speciální technologii využívající nanovlákna chrání tyto roušky člověka silně jak před nakažením, tak před přenášením infekce. Jsou recyklovatelné, takže je možné je po vyprání a dezinfekci opakovaně používat. Do antivirotické polomasky se vkládá filtr, který je možné vložit i do jakékoliv jiné roušky.


Z celkového počtu 2 200 masek, které pražský magistrát od soukromé firmy získal, jich Maltézská pomoc dostala 175. Ty využije ke své práci s v této době nejohroženějšími skupinami, zejména seniory. Pro její bezpečné provádění jsou nyní ochranné pomůcky nezbytně nutné. Zbytek masek si odnesly organizace Hewer a Asistence.


Za Maltézskou pomoc moc děkujeme firmě BDP a Magistrátu hlavního města Prahy, konkrétně pak panu JUDr. Jiřímu Pospíšilovi a Mgr. Janu Čižinskému, kteří polomasky neziskovým organizacím předali.

Autor: Ami Communications

Zdroj fotografií: facebookový profil Jana Čižínského

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Praha

Lázeňská 2

118 00 Praha 1 - Malá Strana

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.