Tradiční oběd s Maltézskými rytíři pomohl lidem bez domova

Publikováno: 26.11.2019

„Hle, ubožák zavolal a Hospodin slyšel“ (Ž 34,7), tento žalm dnes umožňuje i nám, abychom pochopili, kdo jsou skuteční chudí, tedy ti, ke kterým máme obrátit svůj pohled, naslouchat jejich volání a poznat jejich potřeby.“ Papež František.

 

Již potřetí se v neděli 17. listopadu konal Světový den chudých vyhlášený papežem Františkem. Řád Maltézských rytířů spolu s Maltézskou pomocí, o. p. s. uspořádali slavnostní oběd pro lidi bez domova, kterému předcházela mše svatá slavená v kostele Panny Marie pod řetězem. 

Všichni pozvaní měli své místo u stolu, kde jim byl servírován vepřový řízek s bramborovým salátem, káva nebo čaj a dezert jako sladká tečka na konec. Punc důstojnosti celé akci dodával krásný historický Velkopřevorský palác, kde byl oběd podáván. 

 

Akce vznikla za finanční a materiální podpory českého Velkopřevorství řádu Maltézských rytířů a restaurace Ferdinanda Malostranská.

 

Autor: Barbora Deutschová

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Praha

Lázeňská 2

118 00 Praha 1 - Malá Strana

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.