I dnes se najdou lidí, kteří pomáhají bez nároku na finanční odměnu

Publikováno: 01.01.1970

             Jmenuji se Adam a jsem klientem Maltézské pomoci, o. p. s. již pátým rokem. Bylo to krátce po úrazu páteře, kdy jsem si uvědomil, že už nikdy v životě nebudu zcela soběstačný a schopný vykonávat věci tak jako dřív. Například nezvládnu zcela samostatné oblékání, schopnost pohybovat se na místech, která nejsou zcela bezbariérová a určitou formu asistenční pomoci budu ve svém životě potřebovat neustále. Přijmout tuto skutečnost znamenalo najít v sobě nutnou dávku pokory, která mi v době před úrazem bohužel chyběla. Nic méně ne nadarmo se říká, nalézáme, až když ztrácíme.

Dříve jsem se devět let aktivně věnoval nohejbalu a pohyb byl pro mě vším. Díky asistenci Maltézské pomoci se může po úrazu můj zdravotní stav dál a dál zlepšovat. I díky tomu mohu například dnes plavat, jezdit na speciálně upraveném kole, chodit do kina nebo mít možnost si jen tak promluvit s někým o problémech, které mě trápí.               

 Měl jsem opravdu velké štěstí, že právě Maltézská pomoc mi pomohla najít lidi, kteří jsou ochotní asistovat mi při aktivitách, kterým bych se bez jejich pomoci nemohl naplno věnovat. Navíc se z nich stali mí dnes už hodně dobří přátelé.

Je krásné, že se dnes najdou lidé, kteří pomáhají nezištně bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu. Nesmírně si toho vážím a neberu to jako samozřejmost. Díky Maltézské pomoci jsem si také uvědomil, jak důležitá je pomoc člověka člověku. Nikdo z nás totiž nikdy neví, v jaké životní situaci se ocitne a kdy bude potřebovat sám pomoct.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Přerov

Palackého 2833/17a

750 02 Přerov 2

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.