Radka, osobní asistentka

Je to už několik let, co jsem se starala o svou babičku, a to se vším všudy... Když babička zemřela, najednou jsem zjistila, že mi ta každodenní starost a péče o někoho chybí. Cítila jsem, že chci dělat něco, co má smysl, co je opravdu potřeba a čím nejen pomohu, ale budu mít i dobrý pocit užitečnosti.

Po čase jsem úplnou náhodou objevila Centrum Maltézské pomoci v Mělníku a vše bylo hned jasné. Po zaškolení jsem zde začala pracovat jako osobní asistentka a byla šťastná, práce mě opravdu moc těšila. Za nějakou dobu mě ale oslovila naše koordinátorka, zda bych se nechtěla věnovat práci v projektu Doprava dětí s postižením do škol na Mělnicku jako osobní asistentka dětí a zároveň řidička. A co si myslíte? No samozřejmě, že jsem kývla a musím říci, že tato práce mě také baví! Je to každý den jiné a s dětmi, i přes jejich mnohdy velmi těžké handicapy, je opravdu veselo.

V Maltézské pomoci pracuji nyní už více než pět let a věřte mi, opravdu bych neměnila. Vím, že naše práce je velmi potřebná, já cítím, že jsem užitečná, cítím zkrátka, že jsem na svém místě.

 

Radka, osobní asistentka

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.