Simona, dobrovolnice

Uvědomila jsem si, že jsem se za svůj prozatím krátký profesní čas neměla tu čest věnovat tolik početné a potřebné skupině seniorů.

Bylo to zrovna v období, kdy se v naší farnosti začala k životu probouzet činnost Maltézské pomoci. Krásně to do sebe zapadlo. Začala jsem dobrovolničit. Postupně jsem si k seniorkám přidala i mladého muže na vozíku. Prožíváme spolu pěkné chvíle a je nám dobře. Jinak jsem zaměstnaná v dětském domově jako vychovatelka (nebo spíše jako krotitelka divé zvěře). Takže dobrovolničení v Maltézské pomoci je pro mě příjemným a přínosným doplňkem.

Za ty roky, co jsem se k MP přidala, se tam cítím jako doma a beru je jako svou další rodinu. :-) Takže potvrzuji, že dobrovolnictvím člověk nejen dává, ale též získává. A ne málo!

 

Simona, dobrovolnice

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.