Adventní setkání dobrovolníků v Uherském Hradišti

Publikováno: 19.12.2017

 I v našem Centru v Uherském Hradišti jsme odměnili naše dobrovolnice za jejich celoroční činnost – nezištnou pomoc druhým v podobě sdílení s klienty pobytových zařízení a naplňování jejich volného času hledáním vhodných aktivit či doučování dětí ze sociálně-slabých rodin a zlepšování tak jejich prospěchu a možná i chuti do učení. Naše dobrovolnice však pomáhali i při jednorázových akcích, kulturních událostech či besídkách pro děti, které se během roku uskutečňovali. Ještě jednou vám všem tímto děkujeme a doufáme, že naše společné setkání pro vás bylo příjemným zážitkem.

Pro dobrovolnice byl připravený program v podobě prohlídky města Uherské Hradiště s průvodcem, která začala v prostorách bývalé Jezuitské koleje, kde je stálá expozice dějin města. Následovala prohlídka Mariánského náměstí s ohledem na probíhající vánoční trhy a program na náměstí Masarykově.

Poděkovali jsme našim dobrovolnicím

Poté bylo třeba se řádně zahřát v místním sociálním podniku Cafe21, kde obsluhují lidé se zdravotním postižením. Společně jsme zhodnotily dosavadní spolupráci a navnadily se na rok nadcházející, kde nás budou čekat další nové zkušenosti, zážitky a spolupráce přinášející radost, pochopení a sounáležitost. Všechny dobrovolnice obdržely osvědčení o své dobrovolnické činnosti a drobný dárek v podobě upomínkových předmětů s logem Maltézské pomoci. 

 Autorka Štěpánka Malinová

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Uherské Hradiště

Studentské náměstí 1531

686 01 Uherské Hradiště

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.